PolskiAngielski
» O nas

O nas

Odwiedź Pink Flamingo!!!

Oczekujesz czegoś wyjątkowego? Chcesz poczuć niepowtarzalną atmosferę Ameryki z lat wczesnego rock’n’roll’a? Masz ochotę na fantastyczną podróż kulinarną po poszczególnych jej stanach? Przewodnikiem po mapie smaków Ameryki jest nasz Szef Kuchni - Charles Kelemen - rodowity Jankes, fascynat amerykańskiej kuchni oraz nasi Pako i Krawat, miłośnicy prawdziwych burgerów, kowbojskich steków, żeberek i skrzydełek.

U nas przekonasz się jak naprawdę bogata jest kuchnia rodaków Elvisa, Marlin Monroe, Franka Sinatry i Jamesa Dean'a. W Pink Flamingo masz szansę w atmosferze klasycznego Dinera, w otoczeniu feerii oryginalnych dekoracji / eksponatów z epoki, pod opieką naszej miłej obsługi zasmakować Ameryki ze swych złotych czasów. Wszystko to przy muzyce z California Vintage Radio i szafy grającej na winylowe krążki.

U nas Ameryka bez wiz!!!

Amerykańska restauracja w stylu klasycznego Dinera w Warszawie to efekt fascynacji Ameryką połowy XX wieku, czyli jak wielu uważa, jej złotego okresu. Koncepcja założenia restauracji świtała nam w głowie już kilka lat od jej powstania w 2005 roku. Doświadczeni restauracyjnie w ciekawych miejscach Londynu i Nowego Jorku szukaliśmy ciekawego tematu przewodniego naszego miejsca. Postanowiliśmy więc połączyć nasze doświadczenie gastronomiczne z zainteresowaniem erą rock and rolla, amerykańską motoryzacją lat 40-80 oraz mitem amerykańskiej kultury drogi.

Efektem naszych poszukiwań stało się Pink Flamingo. Nazwa nawiązuje do jednego z symboli złotych lat Ameryki, kiedy ludzie się bogacili, samochody były dziełami sztuki designu i nie występowało ocieplenie klimatu.

„Flamingo” nazwany został w roku 1946 pierwszy w Las Vegas kompleks hotelowy z kasynem uwieczniający w ten sposób kochankę jego założyciela Bugsy Siegela, słynnego gangstera, nazywaną w ten sposób od swych wyjątkowo długich nóg. Hotel stał się sławnym miejscem rozrywki. W roku 1953 niejaki Don Heatherstone, nieznajomy nikomu młody designer, zaprojektował plastykowego, różowego flaminga jako ozdobę ogrodową. „Pink Flamingo” ozdobił odtąd miliony trawników domowych na amerykańskich przedmieściach i jest produkowany do dziś. Te same flamingi zadomowiły się również na dachu i wokół naszej restauracji.

Mamy też misję. Jest nią łamanie stereotypów myślenia o amerykańskiej kuchni. W tym celu zaprosiliśmy do nas znanego kucharza zza Atlantyku Charlesa Kelemena – entuzjasty prawdziwej kuchni amerykańskiej. Przygotował on dla nas menu będące przekrojem upodobań kulinarnych ze wschodu na zachód i z północy na południe Stanów Zjednoczonych. Dodał do tego tradycyjne posiłki z typowego amerykańskiego Dinera, restauracji szybkiej obsługi z czasów zanim to pole zagospodarowały światowe sieci fastfoodowe.

Dołożyliśmy wszelkich starań aby wystrój lokalu dopełniał atmosfery. Każdy szczegół zaprojektowany został według obserwacji podobnych miejsc za Atlantykiem, a wszystkie elementy dekoracji to oryginalne eksponaty zbierane przez nas nieustannie od wielu lat podczas naszych częstych podróży po USA. Zatem wpadaj do nas, przenieś się w czasie, ...and have a good time!
Przejdź do strony głównej
Strona przeznaczona jest wyłącznie dla osób dorosłych !
Strona Pinkflamingo zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich. Aby korzystać ze strony musisz mieć ukończone 18 lat oraz musisz potwierdzić, że zawartość strony nie łamie Twoich zasad etycznych i moralnych, a odbiór treści zawartych na stronie nie został Ci narzucony. Musisz również oświadczyć, że na własną odpowiedzialność chcesz zapoznać się z jego zawartością.

Tak, mam ukończone 18 lat i zgadzam się z powyższymi warunkami.
Wejdź na stronę Zrezygnuj